Image
Image

Географія/клімат/природа

Гміна Влодава - це «земля», розташована на східному кордоні Європейського Союзу, серед мальовничих лісів та озер, що простягаються вздовж річки Буг. Це - одна з найгарніших низовинних територій Польщі, яка знаходиться на перетині кордонів Польщі, Білорусі та України.

Географічне положення гміни

Гміна Влодава розташована у центрально-східній частині Польщі, неподалік кордонів з Білоруссю та Україною. Територія охоплює майже 25 тисяч гектарів і налічує понад 6000 жителів в 16 селах. Гміна поділяється на дві частини містом Влодава, яке є окремою адміністративною одиницею. Північна частина гміни розташована в Гарбі Влодавському, а південна - у східній частині Ленчинсько-Влодавського поозер’я. Обидві частини належать до фізико-географічного регіону, відомого як Люблінське Полісся. Гміна розташована у північно-східній частині Люблінського воєводства і займає північно-східну частину Влодавського повіту. На півночі межує з гміною Ганна, на заході - з гмінами Вирики та Ханськ, на півдні - з гміною Воля-Угруська. Східний кордон гміни одночасно є державним кордоном з Білоруссю та Україною.

Природа гміни Влодава

Природна привабливість гміни Влодава визначається численними мальовничими озерами та великими лісовими комплексами, які, без сумніву, є найбільшим багатством гміни. Чисті води, берегові лінії правильної форми та мальовниче розташування серед навколишніх лісів щороку приваблюють тисячі туристів у цю місцевість. Перлиною гміни є озеро Біле, розташоване поруч з селом Окунінка, розташованим за 7 км від Влодави. Води озера є кришталево чистими та прозорими. Зона купання внесена до реєстру зон купання ЄС. Озеро має легкий доступ до води, тверде та піщане дно.

Через вузьку прибережну зону водяна рослинність в озері Білому є незначною. З південної сторони, до асфальтової дороги, що оточує озеро, підступає частина лісового комплексу – Собіборські ліси. На його теренах у 1983 році створено Собіборський ландшафтний парк, який є частиною Поліського національного парку. Північна ділянка дороги перетинає невелике село Окунінка, а її східна гілка - село Тарасюки.

Літо на озері Білому триває в середньому 105 днів на рік. Ймовірно, що озеро має льодовикове походження. Його суттєвою особливістю є висока температура води на поверхні і відносно низька на глибині. Територія навколо цієї водойми стала центром рекреації та відпочинку, а Окунінка є найкращим селом у східній Польщі з точки зору розвитку туризму. Тут є понад 100 відпочинкових комплексів, 15 загальнодоступних наметових таборів, а також приватні зони відпочинку у селах Окунінка і Тарасюки. На їх околицях, на північному березі озера, сформувався центр торгівлі та послуг з численними закладами харчування, продуктовими кіосками, магазинами тощо. У літній сезон тут працюють ресторани, кафе, пункти прокату спортивного та плавального обладнання, ігрові та розважальні майданчики, кемпінги, наметові табори, заклади громадського харчування та бази відпочинку загальною кількістю понад шість тисяч ліжок.