Image
Image

Географія/клімат/природа

У крайній північно-західній частині України розташована одна із її перлин - Шацький озерний край. Ця невелика за розмірами територія вирізняється багатьма незвичними і, разом з тим, чудовими рисами. Численні озера у поєднанні з мальовничими природними ландшафтами, великим розмаїттям рослинного покриву, масивними лісами, помірно-теплим і м’яким кліматом зумовлюють великий інтерес туристів.

Шацьке поозер’я займає західну частину одного з найбільших болотно-озерно-лісових комплексів в Європі — регіону Полісся.

Клімат тут помірно континентальний, вологий, з м'якою зимою, нестійкими морозами, значними опадами, не спекотним літом. Зима з частими відлигами, невеликою кількістю опадів. Переважають західні вітри, що пом'якшують температурний режим території. Клімат парку сприяє розвитку різноманітних видів рекреації.

До складу Шацької групи входять 24 озера загальною площею водного дзеркала понад 60 квадратних кілометрів. Усі вони тісно поміщаються у радіусі декількох кілометрів навколо селища Шацьк. На відстані близько 17 кілометрів пролягає кордон з Республікою Польща, а за 11 кілометрів – з Республікою Білорусь.

Тут проходить Головний європейський вододіл, який розділяє басейни річок Прип’яті й Західного Бугу.

Найбільші озера Шацької групи:

Світязь (площа водного дзеркала — 26,22 км², середня глибина - 6,90 м);

Пулемецьке (15,68 км², 4,10 м);

Луки (6,73 км2, 2,1 м);

Люцимир (4,3 км2, 4,4 м);

Острів'янське (2,55 км2, 2,3 м);

Пісочне (1,87 км², 6,9 м);

Кримне (1,47 км², 2,9 м);

Перемут (1,42 км², 2,2 м);

Чорне Велике (0,83 км², 3,0 м).